Alliance Memory, Inc. AS6C1008-55TINL
Part No.:
AS6C1008-55TINL
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AS6C1008-55TINL.pdf
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I
Comments
AS6C1008-55TINL Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tray
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)