Alliance Memory, Inc. AS6C2008A-55STINTR
Part No.:
AS6C2008A-55STINTR
Package:
32-LFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AS6C2008A-55STINTR.pdf
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 32STSOP
Comments
AS6C2008A-55STINTR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)