Alliance Memory, Inc. AS6C2016-55ZINTR
Part No.:
AS6C2016-55ZINTR
Package:
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AS6C2016-55ZINTR.pdf
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 44TSOP II
Comments
AS6C2016-55ZINTR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Organization:
128K x 16
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)