Alliance Memory, Inc. AS6C6264-55STCNTR
Part No.:
AS6C6264-55STCNTR
Package:
28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AS6C6264-55STCNTR.pdf
Description:
IC SRAM 64KBIT PARALLEL 28STSOP
Comments
AS6C6264-55STCNTR Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
64Kbit
Memory Organization:
8K x 8
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)