Abracon LLC ASGTX-D-50.000MHZ-2-T
Part No.:
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASGTX-D-50.000MHZ-2-T.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 50.0000MHZ LVDS
Comments
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASGTX
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
50 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)