Abracon LLC AST3TDA53TACJ2-19.2000MHZT2
Part No.:
AST3TDA53TACJ2-19.2000MHZT2
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AST3TDA53TACJ2-19.2000MHZT2.pdf
Description:
5MM X 3.2MM XTAL OSC TCXO 19.2 M
Comments
AST3TDA53TACJ2-19.2000MHZT2 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AST3TDA53
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)