Abracon LLC AST3TDA53TACJ2-38.8800MHZT5
Part No.:
AST3TDA53TACJ2-38.8800MHZT5
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AST3TDA53TACJ2-38.8800MHZT5.pdf
Description:
5MM X 3.2MM XTAL OSC TCXO 38.88
Comments
AST3TDA53TACJ2-38.8800MHZT5 Specifications
Series:
AST3TDA53
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
38.88 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)