Abracon LLC AST3TDATACJ5-20.0000MHZT2
Part No.:
AST3TDATACJ5-20.0000MHZT2
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AST3TDATACJ5-20.0000MHZT2.pdf
Description:
5MM X 3.2MM XTAL OSC TCXO 38.88
Comments
AST3TDATACJ5-20.0000MHZT2 Specifications
Series:
AST3TDA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)