Abracon LLC AST3TQ-25.000MHZ-1-T2
Part No.:
AST3TQ-25.000MHZ-1-T2
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AST3TQ-25.000MHZ-1-T2.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Comments
AST3TQ-25.000MHZ-1-T2 Specifications
Series:
AST3TQ
Packaging:
Cut Tape (CT)
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability:
±100ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)