Abracon LLC AST3TQ53-T-25.000MHZ-2-C
Part No.:
AST3TQ53-T-25.000MHZ-2-C
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AST3TQ53-T-25.000MHZ-2-C.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Comments
AST3TQ53-T-25.000MHZ-2-C Specifications
Packaging:
Strip
Type:
TCXO
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)