Carling Technologies AT1-B2-14-650-M21-MT
Part No.:
AT1-B2-14-650-M21-MT
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Comments
AT1-B2-14-650-M21-MT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
65 V