Microchip Technology AT24C128N-10SC-1.8
Part No.:
AT24C128N-10SC-1.8
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT24C128N-10SC-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 128KBIT I2C 8SOIC
Comments
AT24C128N-10SC-1.8 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
128Kbit
Memory Organization:
16K x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Access Time:
900 ns
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)