Microchip Technology AT24C128N-10SI-2.5
Part No.:
AT24C128N-10SI-2.5
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT24C128N-10SI-2.5.pdf
Description:
IC EEPROM 128KBIT I2C 8SOIC
Comments
AT24C128N-10SI-2.5 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
128Kbit
Memory Organization:
16K x 8
Clock Frequency:
1 MHz
Access Time:
550 ns
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)