Microchip Technology AT24C32-10PC-1.8
Part No.:
AT24C32-10PC-1.8
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT24C32-10PC-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 32KBIT I2C 400KHZ 8DIP
Comments
AT24C32-10PC-1.8 Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size:
32Kbit
Memory Organization:
4K x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Access Time:
900 ns
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)