Microchip Technology AT24C32W-10SC-2.5
Part No.:
AT24C32W-10SC-2.5
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT24C32W-10SC-2.5.pdf
Description:
IC EEPROM 32KBIT I2C 8SOIC
Comments
AT24C32W-10SC-2.5 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Memory Size:
32Kbit
Memory Organization:
4K x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Access Time:
900 ns
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)