Microchip Technology AT25320W-10SC-2.7
Part No.:
AT25320W-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT25320W-10SC-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 32KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
Comments
AT25320W-10SC-2.7 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Size:
32Kbit
Memory Organization:
4K x 8
Clock Frequency:
3 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)