Microchip Technology AT25640-10PI-2.7
Part No.:
AT25640-10PI-2.7
Package:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT25640-10PI-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 64KBIT SPI 3MHZ 8DIP
Comments
AT25640-10PI-2.7 Specifications
Package/Case:
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size:
64Kbit
Memory Organization:
8K x 8
Clock Frequency:
3 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)