Microchip Technology AT27BV1024-15JC
Part No.:
AT27BV1024-15JC
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT27BV1024-15JC.pdf
Description:
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 44PLCC
Comments
AT27BV1024-15JC Specifications
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
64K x 16
Access Time:
150 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TC)