Microchip Technology AT27BV256-70JC
Part No.:
AT27BV256-70JC
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT27BV256-70JC.pdf
Description:
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC
Comments
AT27BV256-70JC Specifications
Package/Case:
32-LCC (J-Lead)
Memory Size:
256Kbit
Memory Organization:
32K x 8
Access Time:
70 ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TC)