Microchip Technology AT27C010-45PI
Part No.:
AT27C010-45PI
Package:
32-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT27C010-45PI.pdf
Description:
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 32DIP
Comments
AT27C010-45PI Specifications
Package/Case:
32-DIP (0.600", 15.24mm)
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TC)