Microchip Technology AT27C010-55TC
Part No.:
AT27C010-55TC
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT27C010-55TC.pdf
Description:
IC EPROM 1MBIT PARALLEL 32TSOP
Comments
AT27C010-55TC Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tray
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Access Time:
55 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TC)