Microchip Technology AT27LV256A-55JC
Part No.:
AT27LV256A-55JC
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT27LV256A-55JC.pdf
Description:
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC
Comments
AT27LV256A-55JC Specifications
Package/Case:
32-LCC (J-Lead)
Memory Format:
EPROM
Technology:
EPROM - OTP
Memory Size:
256Kbit
Memory Organization:
32K x 8
Memory Interface:
Parallel
Access Time:
55 ns
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TC)