Microchip Technology AT45D011-SI
Part No.:
AT45D011-SI
Package:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT45D011-SI.pdf
Description:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 8SOIC
Comments
AT45D011-SI Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
264 Bytes x 512 pages
Clock Frequency:
15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
15ms
Access Time:
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TC)