Microchip Technology AT45DB041B-CI-2.5
Part No.:
AT45DB041B-CI-2.5
Package:
14-LBGA, CSPBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT45DB041B-CI-2.5.pdf
Description:
IC FLASH 4MBIT SPI 15MHZ 14CBGA
Comments
AT45DB041B-CI-2.5 Specifications
Package/Case:
14-LBGA, CSPBGA
Packaging:
Tray
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
264 Bytes x 2048 pages
Clock Frequency:
15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
14ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TC)