Microchip Technology AT45DB081B-CC-2.5
Part No.:
AT45DB081B-CC-2.5
Package:
14-LBGA, CSPBGA
Description:
IC FLASH 8MBIT SPI 15MHZ 14CBGA
Comments
AT45DB081B-CC-2.5 Specifications
Package/Case:
14-LBGA, CSPBGA
Packaging:
Tray
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
264 Bytes x 4096 pages
Clock Frequency:
15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
14ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TC)