Microchip Technology AT49LW080-33JX-T
Part No.:
AT49LW080-33JX-T
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT49LW080-33JX-T.pdf
Description:
IC FLASH 8MBIT PAR 33MHZ 32PLCC
Comments
AT49LW080-33JX-T Specifications
Package/Case:
32-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
1M x 8
Clock Frequency:
33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
300µs
Access Time:
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 85°C (TC)