Microchip Technology AT49LW080-33TC
Part No.:
AT49LW080-33TC
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT49LW080-33TC.pdf
Description:
IC FLASH 8MBIT PAR 33MHZ 32TSOP
Comments
AT49LW080-33TC Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Memory Size:
8Mbit
Memory Organization:
1M x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
300µs
Access Time:
Voltage - Supply:
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 85°C (TC)