Atmel AT90PWM3-16MQ
Part No.:
AT90PWM3-16MQ
Manufacturer:
Atmel
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AT90PWM3-16MQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Comments
AT90PWM3-16MQ Specifications
Manufacturer:
Atmel
Package/Case:
32-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Speed:
16MHz
Number of I/O:
27
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b; D/A 1x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)