Abracon LLC ATCC-211A-035-104M-T
Part No.:
ATCC-211A-035-104M-T
Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V 1206
Comments
ATCC-211A-035-104M-T Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
20Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)