Abracon LLC ATCC-211B-006-107M-T
Part No.:
ATCC-211B-006-107M-T
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Comments
ATCC-211B-006-107M-T Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)