Abracon LLC ATCC-211P-006-106M-T
Part No.:
ATCC-211P-006-106M-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Comments
ATCC-211P-006-106M-T Specifications
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
10Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.25mm)