Microchip Technology ATMEGA164PV-10AQ
Part No.:
ATMEGA164PV-10AQ
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ATMEGA164PV-10AQ.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP
Comments
ATMEGA164PV-10AQ Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
44-TQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
10MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
32
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)