Atmel ATTINY13V-10MMU
Part No.:
ATTINY13V-10MMU
Manufacturer:
Atmel
Package:
10-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ATTINY13V-10MMU.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 10MLP
Comments
ATTINY13V-10MMU Specifications
Manufacturer:
Atmel
Package/Case:
10-VFDFN Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Speed:
10MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
6
Program Memory Size:
1KB (512 x 16)
EEPROM Size:
64 x 8
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)