Atmel ATTINY13V-10MU
Part No.:
ATTINY13V-10MU
Package:
20-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ATTINY13V-10MU.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20QFN
Comments
ATTINY13V-10MU Specifications
Package/Case:
20-WFQFN Exposed Pad
Speed:
10MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
6
Program Memory Size:
1KB (512 x 16)
EEPROM Size:
64 x 8
RAM Size:
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)