Atmel ATTINY861V-10MUR
Part No.:
ATTINY861V-10MUR
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ATTINY861V-10MUR.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Comments
ATTINY861V-10MUR Specifications
Package/Case:
32-VFQFN Exposed Pad
Speed:
10MHz
Number of I/O:
16
Program Memory Size:
8KB (4K x 16)
EEPROM Size:
512 x 8
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)