Microchip Technology ATXMEGA32A4-CU
Part No.:
ATXMEGA32A4-CU
Package:
49-VFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ATXMEGA32A4-CU.pdf
Description:
IC MCU 8/16BIT 32KB FLSH 49VFBGA
Comments
ATXMEGA32A4-CU Specifications
Package/Case:
49-VFBGA
Series:
AVR® XMEGA® A4
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
34
Program Memory Size:
32KB (16K x 16)
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.6V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 12x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)