Crystek Corporation CCHD-575-20-125.000
Part No.:
CCHD-575-20-125.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCHD-575-20-125.000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Comments
CCHD-575-20-125.000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCHD-575
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)