Crystek Corporation CCHD-950X-25-100.000
Part No.:
CCHD-950X-25-100.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCHD-950X-25-100.000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Comments
CCHD-950X-25-100.000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCHD-950
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)