Crystek Corporation CCHD-950X-25-80.000
Part No.:
CCHD-950X-25-80.000
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCHD-950X-25-80.000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
Comments
CCHD-950X-25-80.000 Specifications
Frequency:
80 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)