Crystek Corporation CCHD-957X-25-49.152
Part No.:
CCHD-957X-25-49.152
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCHD-957X-25-49.152.pdf
Description:
XTAL OSC XO 49.1520MHZ HCMOS SMD
Comments
CCHD-957X-25-49.152 Specifications
Series:
CCHD-957
Frequency:
49.152 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)