Crystek Corporation CCLD-912-50-156.250
Part No.:
CCLD-912-50-156.250
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Comments
CCLD-912-50-156.250 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCLD
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
66mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)