Crystek Corporation CCPD-034-50-311.040
Part No.:
CCPD-034-50-311.040
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCPD-034-50-311.040.pdf
Description:
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
Comments
CCPD-034-50-311.040 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCPD-034
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
311.04 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)