Crystek Corporation CCPD-034M-50-311.040
Part No.:
CCPD-034M-50-311.040
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCPD-034M-50-311.040.pdf
Description:
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
Comments
CCPD-034M-50-311.040 Specifications
Frequency:
311.04 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)