Crystek Corporation CCPD-575X-50-122.880
Part No.:
CCPD-575X-50-122.880
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCPD-575X-50-122.880.pdf
Description:
XTAL OSC XO 122.88MHZ 3.3V HCMOS
Comments
CCPD-575X-50-122.880 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCPD-575
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
122.88 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.200" W (7.49mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)