Crystek Corporation CCPD-912X-25-106.25
Part No.:
CCPD-912X-25-106.25
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCPD-912X-25-106.25.pdf
Description:
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVPECL
Comments
CCPD-912X-25-106.25 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CCPD-912
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
106.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)