Crystek Corporation CCPD-912X-25-77.76
Part No.:
CCPD-912X-25-77.76
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CCPD-912X-25-77.76.pdf
Description:
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
Comments
CCPD-912X-25-77.76 Specifications
Series:
CCPD-912
Frequency:
77.76 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)