Crystek Corporation CCPD-915M-50-250
Part No.:
CCPD-915M-50-250
Description:
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Comments
CCPD-915M-50-250 Specifications
Series:
CCPD-915
Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)