Sensata-Airpax CER11-1-51-60.0-AD-01-T
Part No.:
CER11-1-51-60.0-AD-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CER11-1-51-60.0-AD-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Comments
CER11-1-51-60.0-AD-01-T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V