Raltron Electronics CS9ASH-50.000
Part No.:
CS9ASH-50.000
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CS9ASH-50.000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.000MHZ LVPECL
Comments
CS9ASH-50.000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
CS9
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
PECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)