Connor Winfield CSB21-012.688656M
Part No.:
CSB21-012.688656M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CSB21-012.688656M.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 12.688656MHZ LVCMO
Comments
CSB21-012.688656M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
CSB
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
12.688656 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 55°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.1mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)